Against all odds, discriminations, wars, killings and whatever unjust.

آلبوم “فراتر از قبیله” پخش طولانی


Beyond Tribes [2020]

آلبوم “فراتر از قبیله”
آلبوم پخش طولانی

ژوبین عسکریه و علی ساشا

ژوبین عسکریه مدرس و نوازنده سازهای بومی و موسس گروه پیل_دَم است. پیلدم پروژه‌ی گروهی موسیقی رقص با المان‌های موسیقی قبیله‌ای است. (علی ساشا) آهنگساز، تنظیم‌کننده و دی‌جی اهل تهران است که دارای تجربیاتی مربوط به اجراهای موسیقی صحنه‌ای در دهه‌ی گذشته می‌باشد. آنها در کنار یکدیگر به تلفیق نوعی از موسیقی می‌پردازند که دارای مولفه‌های موسیقی الکترونیک تجربی، امبینت و نویز در کنار حس عرفانی سازهای آکوستیک، به طور خاص ساز دیجیریدو است. موسیقی حاصل از این همکاری آن را تبدیل به آلبومی در زیرسبک پست‌فولک و درون می‌کند. این گروه دونفره، هدف خود در پس انتشار این آلبوم را به اشتراک گذاشتن حس معنوی ذکر می‌کنند که هنگام نواختن موسیقی‌شان حس می‌کنند.


آلبوم «فراتر از قبیله» به حالتی اشاره می‌کند که در آن انسان‌ها از تعلقات مادی خود و امتیازاتی که دارند فارغ هستند – موضوعی که به صورت غائی شامل گروه‌های نژادی و قومیتی است – حالتی ناشناخته که همه‌ی انسان‌ها در آن مشترک هستند. بنابراین ممکن است که این دو هنرمند از عنوان «فراتر از قبیله» برای اشاره به «مرگ»، بدون استفاده از عبارتی این چنین سنگین بهره گرفته باشند.
آین آلبوم برای انتشار در روز پنجم فروردین سال ۱۳۹۹ برنامه‌ریزی شده و فروش آن از طریق سایت بندکمپ قرار خواهد گرفت در حالی که شنیدن آن به صورت مجانی از طریق ساوندکلاود، اسپاتیفای، آیتونز و فروشگاه‌های آنلاین متعددی امکان‌پذیر خواهد بود.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x