Against all odds, discriminations, wars, killings and whatever unjust.

پادکست

پادکست (به انگلیسی: Podcast) یا پادپخش یا تدوین صوتی انتشار مجموعه‌ای از پروندههای رسانه دیجیتال است که توزیع آن در اینترنت با استفاده از خوراک صورت می‌گیرد، و توسط کاربران معمولاً بر روی یک پخش‌کنندهٔ موسیقی دیجیتال قابل دریافت و پخش است. این روش ارائهٔ محتوا در سال ۲۰۰۴ محبوبیت و گسترش یافت؛ و گاه به آن رادیوی اینترنتی گفته می‌شود.

در این بخش پادکست‌های تولید شده برای تبلیغ آثار و فعالیت هنرمندان همکار به ترتیب انتشار آنها به صورت فهرستی آورده شده است.

سال ۱۴۰۰

آخرین دسته از پادکست تولید شده برای تبلیغ آلبوم گردآوری از آثار آهنگسازان زن (فصل بهار) در نوبت‌های متفاوت در قالب همکاری با رادیوی خنیا اف‌ام و همینطور رادیوی مجله اینترنتی موسیقی معاصر منتشر شده است. نخستین پادکست معرفی هنرمندان برای سال جدید با همکاری با خنیا اف‌ام، و در در دو بخش صورت گرفت (به زبان فارسی). که در آن تنها بخش کوتاهی که به معرفی هنرمندان خارجی اختصاص یافته به زبان انگلیسی است. در ابتدای بخش دوم این پادکست قدری درمورد لیبل، چرایی و چگونگی این حرکت فرهنگی و قدری درمورد تاریخچه‌ی جنبش‌های هنری از این دست در ایران و جهان صحبت کردیم.

همینطور دسته پادکست‌های بعدی با همکاری مجله موسیقی معاصر در نه قسمت در نظر گرفته شد، که تا کنون هفن قسمت آن مورد نشر قرار گرفته است. این پادکست‌ها هم (بجز قسمت هفتم) به زبان فارسی تولید شده‌اند.

 

سال ۱۳۹۹

پادکست‌های نویز در این تاریخ و به منظور معرفی هرچه بهتر و بیشتر هنرمندان همکار و بازتاب پاره‌ای از نظرات آنها، و همچنین ارائه گزارش‌هایی از رخدادهای هنر مربوط به فعالیت این جمع کلید خوردند. در دو قسمت آغازین پادکست‌های نویز به مصاحبه (به انگلیسی) با بهروز فراهانی و هنرمند همکار ایشون جَک‌نویز، پس از اجرای زنده‌ی آنها در تهران پرداختیم و در قسمت سوم به مصاحبه با علیرضا امیرحاجبی پیرامون موسیقی معاصر صحبت کردیم.