"Iran-India - A Sonic Journey by" Leonie Roessler is out on Bandcamp.

درباره

نویز آ نویز، جمعی مستقل برای هنرمندان موسیقی تجربی- الکترونیک، موسیقی معاصر و الکتروآکوستیک است. طرح اولیه این جمع که از ابتدا به صورت مجازی و در خلال دسته‌ای از فعالیت‌های پژوهشی در بنا شده است. این حمع، فرصتی  برای موسیقیدان‌ها و هنرمندانی از حوزه‌های مختلف هنروعلم است که قصد کاوش به ماورای مرز‌های خلاقیت در موسیقی دارند‌، یا مدیوم‌ای دیگر که در آنها نویز قابل تعریف است. این گروه ناسودبر، ماهیتی علمی‌پژوهشی دارد و با ارائه خدماتی مانند ایجاد فرصت‌هایی برای ارائه و اجرای آثار، مانند پایگاهی برای حمایت هنرمندان خلاق رفتار نماید. 

در حوزه‌‌ی صدا، موسیقی نویز طیف گسترده‌ای از نظریات و مفاهیم را در برمی‌گیرد، هرچند انگشت‌شمارند کسانی که به‌طورجدی به این نوع موسیقی می‌پردازند و قلمروهای نامکشوف بسیاری در این حیطه وجود دارد. فلسفه‌ی غنی پشت نویز و ابهام مرزهای آن، تعریف و تفسیر این اصطلاح را برایمان باز می‌گذارد. نویز به‌عنوان یک مفهوم یا پدیده نیازمند تحقیقات عمیق و تلاش‌های بسیار است تا میان سازندگان و خالقان این حوزه دیالوگی صوتی برقرار شود.امیدواریم تا قادر به همکاری به تعدادی از پژوهش‌گران، مترجمینی باشیم که می‌توانند به بالابردن سطح دانش در این زمینه کمک کنند.
No images found!
Try some other hashtag or username

 

ما تا به اینجا و در مدت یک سال و نیم اخیر برای هرفصل یک البوم گردآوری از هنرمندان علاقه‌مند به همکاری روی اینترنت منتشر کرده‌ایم، و البته در کنار این دسته گردآوری‌ها اقدام به پخش آلبوم‌هایی با پخش طولانی و همینطور سخنرانی‌ها و آثار موسیقی مدرن از هنرمندان ارزنده مانند علیرضا امیرحاجبی، لئونی روسلر و ژوبین عسکریه کرده‌ایم. در فهرست پایین می‌توانید به همگی قطعه‌های آلبوم گردآوری دوقسمتی فصا تابستان گوش دهید. این آلبوم که با همکاری ژوری عزیز، آقای ارشیا صمصامی‌نیا ( با رویکرد مسیقی معاصر و اغلب آثاری که همراه خود نت‌نگاری دارند) گردآوری شده است در حالی که آلبوم دوم در این فهرست بیشتر دارای مولفه‌های سبکی موسیقی تجربی-الکترونیک هستند. لازم به ذکر است که پخش هر دو گردآوری اخیر به دلیل جلوگیری از همزمان احتمالی با ماه محرم، به صورت پیش نشر انجام شده است.

 

در قسمت زیر هم می‌توانید مروری بر چهار آلبوم گردآوری سال گذشته داشته باشید.

.

 

 

 

روی شبکه

Label artists.

Newsletter